HATİM DUASI (KISA VE AŞİNA)
(1/2) > >>
KUL AHMEDD:
              HATİM DUASI

Ey Yuce Rabbimiz !

Biz yalniz sana kulluk eder ve yalniz senden yardim dileriz, bizleri ibadet ve ittaatin yolundan hic bir zaman ayirma Allah’im!
Okunan Hatimi serifi dergahinda Kabul eyle.
(Okunan yasini şerifi ve diğer sureleri dergahinda Kabul eyle.)
Hasil olan sevabi evvelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin temiz ruhuna hediyye eyledik sen
vasil eyle Ya Rabbi !
        Diger Peygamberlerin, sahabeyi kiram ile tabiinin ruhlarina, dini İslam’a ilimleriyle ve kiliclariyla hizmet eden alimlerle sehitlerin
ruhlarina hediyye eyledik sen vasil eyle Ya Rabbi
Amin diyen cemaatimizin ahirete goc eylemis gecmislerinin ruhlarina, bu toplulugumuza sebep olanlarin butun olmuslerinin ruhlarina,
dunyada anacak kimsesi kalmamis musluman kardeslerimizin ruhlarina hediyye eyledik, sen ulastir Ya Rabbi !
Hasseten hasıl olan sevabı merhumun (bayan ise merhumenin)ruhuna hediye eyledik sen vasıl eyle Ya Rabbi !
Gunahlari varsa, onlari hasenata tebdil eyle Ya Rabbi !
Kabirlerini cennet bahcelerinden eyle. Cehennem cukuruna benzetme Ya Rabbi !
bu hatimin yapilmasinda emegi gecen ve katilan herkesin gecmislerinin ruhuna hediyye eyledik sen ulastir yarabbi!!
Basortusu sebebiyle okullarina gidemeyen bacilarimiza sabir, idarecilerimize ise hidayet nasib eyle Ya Rabb!
Son nefesimizde kelimei sehadetle buyrun « Eshedu el la ilahe illAllah ve eshedu enne Muhammeden abduhu ve rasuluh » diyerek bu
dunyadan goc etmeyi, imanin ve İslamin dogru temiz ve nurlu yolundan ayrilmadan goc etmeyi cumlemize nasip eyle Ya Rabbi !
Hatim duasina katilan katilmayan herkesin gunahlarini genis magfiretinle affeyle ya rabbi
Sen affedicisin affi seversin bizleri affeyle ya Rabbi…

Zulmedenleri islah eyle ya Rabbi!
Islah olmalari mümkin degilse onlari Kahhar isminle kahreyle ya Rabbi!
Subhane Rabbike Rabbi’l-izzeti amma yesifun ve salamun ale’l-murselin ve’l-hamdu lillahi Rabbi’l-alemin
Butun olmuslerimizin ve Sevgili Peygamberimizin ruhu icin Allah’u Teala’nin rizasi icin.

Elfatiha[/color]
CENNETGÜLÜ:
 eline_salk thumbsp
Allah razı olsun  icon_neutral
GeDa:
Allah c.c razi olsun....
mostar:
Allah razı olsun
şebnem:
Allah c.c razi olsun....
Navigasyon