Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Kasım 18, 2018, 02:59:39 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Profil Ana Sayfa Yardım Giriş Yap Kayıt
B O Y K O T   Ü R Ü N L E R I
+  �mmetin Sanal Kur'an Kursu...... www.ilminadresi.com
|-+  Dua - Hatim - Aile
| |-+  Dua - Hatim Bölümü
| | |-+  Dualar
| | | |-+  ......Dua.....Zinciri......
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: ......Dua.....Zinciri......  (Okunma Sayısı 8250 defa)
KUL AHMEDD

KUL AHMEDD
Onursal Üye

DUA : 342
Çevrimdışı Çevrimdışı

DÜNYA Bİ GÜNDÜR ODA BU GÜNDÜR

Site
« Yanıtla #15 : Ağustos 09, 2009, 12:03:40 ÖS »

amin amin kıymetli kardeşimiz,

Allah(cc) ım bu aciz kulunu hayırla ıslah eyle,
sana gerçek manada kul olmayı nasib eyle,
gururdan kibirden uzak eyle,
hakkımızda hayırlısını nasib eyle...
amin
...

KUL AHMEDD                  KUL AHMEDD                    KUL AHMEDD

reyyan

Onursal Üye

DUA : 551
Çevrimdışı Çevrimdışı

"ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM"

Site
« Yanıtla #16 : Ağustos 13, 2009, 08:16:28 ÖS »

Amin...Amin...   a.r.o.

Ey Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabından koru.

Ya Olduğun Gibi Görün Yada Göründüğün Gibi Ol (H.z Mevlana)

reyyan

Onursal Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #17 : Ağustos 24, 2009, 10:37:49 ÖÖ »

Amin...

Ya Rabbi;

sen bizi affeyle
analarımızı-babalarımızı affeyle
hocalarımız-dostlarımızı affeyle
bizlere emeği geçenleri
üzerimizde hakkı bulunanları
bizden hayır dua umanları
hulasa;iman ve ikrar ile
bu dünyadan ahirete göçenleri,
bağışla
bizleri cehennem azabından
emin ve mıuhafaza eyle
bizleri ve sevdiklerimizi
Efendimiz (s.a.v)e komşu eyle...
hayırlı ömür ve hayırlı ölüm nasip et...
son nefesimizde kelimeyi şehadet getirmeyi bize nasip eyle...
AMİN...AMİN...AMİN...
reyyan

Onursal Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #18 : Ağustos 28, 2009, 08:26:02 ÖÖ »

(Ya Rabbi, Sana ve Rasûlüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!)

(Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru!)

(Ya Rabbi, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!)

(Ya Rabbi, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle!)

(Ya Rabbi, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım!)

(Ya Rabbi, işinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!)

(Bedenime, kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip et!)

(Ya Rabbi, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsan eyle!)

(Ya Rabbi, zulmetmekten, zulme uğramaktan sana sığınırım.)

(Bize dünya ve ahirette iyilik, güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru (amin..amin ..amin)
rami

Çalışkan Üye

DUA : 61
Çevrimdışı Çevrimdışı

Selam ve Dua İle

« Yanıtla #19 : Ağustos 28, 2009, 07:16:29 ÖS »

a.r.o. Amin..amin ..amin

selam......
reyyan

Onursal Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #20 : Ağustos 29, 2009, 01:19:11 ÖS »

Allah’ım, güzel Allah’ım. Sana gelmek ve

koşmak isteyen bütün ruhların önünü ardına kadar aç. Her an yeniden yarattığın kâinata,

her an yeniden bakabilen bir göz, onu her an yeniden anlayabilen bir akıl ve onu her an yeniden hissedebilen bir kalp lûtfeyle bize.

reyyan

Onursal Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #21 : Eylül 02, 2009, 06:23:31 ÖÖ »

Amin...

Ya Rabbi. Bizi kulluk bilincine erdir. Sana son nefesimize kadar hiçbir şeyi ortak koşmadan ibadet etmeyi ve gerçek özgürlüğü yaşamayı bizlere nasip et. Biz Senin rahmetinin eşiğindeyiz, Senin kapına yüz sürüyoruz. Sırtımızda zor taşıdığımız günahlar var. Esirgeme yardımını bizlerden. Sensin bize medet verecek, Sensin bizi ateşten koruyacak, Sensin bize Cemâlini gösterecek, Sensin bize affınla kereminle muâmele edecek. Bizi bağışla, bize merhamet et. Çünkü biz ancak Sana kulluk yapar, ancak Senden yardım dileriz.
HaCeR AnA

Süper Üye

DUA : 244
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #22 : Ekim 14, 2009, 11:56:06 ÖS »

AMİN. AMİN. AMİN. a.r.o.

Utanırım ya RAHMAN eshabı guzinin tövbesinden utanırım. Uzeyr olup harama baktım diye vuramadım kendimi dağlara ağlaya ağlaya AFFET YA RABBİ diyemedim

Utanırım Ya Rahman mümin din kardeşlerim zulm altındayken gidip Ali olamadım. Senin rızan için öldüremedim onları. Ömer gibi hanımını çocuklarını yetim öksüz bırakmak isteyen gelsin diyemedim...

Utanırım Ya Rahman korkamadım yatağa girip uyumaktan Seddad Bin Evs olamadım yataktan kalkıp sabaha kadar secde edemedim.

Ya Rahman ne güzel kulların var ben onlardan olamadım. Simdi ağlıyorum sessizce. Sanki oturduğum yerde ölümümü bekliyorum. Yok misali yasıyorum.. Her vasıtaya bindik fanide simdi sıra tabut denen cansız ata binmekte...

Şehadettir arzuhalım nasib edermisin Ya Rahman cennette cemalinle şereflendirirmisin bu acizi. RAHMETIMDEN GAZABIMDAN USTUNDUR buyurmuşsun. Rahmetinle muamele eyle bizlere biz aciz kullarınız. Öylesine bir ölüm nasip eyleki Azrail as geldiğinde hoş gelsin ve geldiğinde o görevini yerine getirmeden sen bizlerden Razı ol İnşAllah(c.c.)...

Amin amin amin....

Selam ve dua ile..

SubhanAllah

Çalışkan Üye

DUA : 72
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : Ekim 15, 2009, 06:51:07 ÖÖ »

دعاء اليوم الخامس: اللهمّ اجْعَلْني فيهِ من المُسْتَغْفرينَ واجْعَلْني فيهِ من عِبادَكَ
الصّالحينَ القانِتين واجْعَلْني فيهِ من اوْليائِكَ المُقَرّبينَ بِرَأفَتِكَ يا ارْحَمَ الرّاحِمين

“Allahummecalnî fîhi min’el-musteğfirîn, vec’alnî fîhi min ibâdik’es-sâlihîn’el-gânitîn, vec’alnî fîhi min evliyâik’el-mugarrabîn, bira’fetike ya erham’er-râhimîn.”

Allah’ım! Bu günde beni mağfiret dileyenlerden, sana itaat eden salih kullarından ve mukarreb velilerinden kıl; lütuf ve şefkatin hakkında ey merhametlilerin en merhametlisi!

HaCeR AnA

Süper Üye

DUA : 244
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #24 : Ekim 15, 2009, 11:59:33 ÖÖ »

“Yâ Rabbî!.. Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et!
Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru Yâ Rabbî!..
Yâ Rabbî!.. Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, salih evlât, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle!

Yâ Rabbî!.. Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!

Yâ Rabbî!.. Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasip eyle!

Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!
Yâ Rabbî!.. Bu vatanı bizlere bırakan ecdadımızın ruhunu şad eyle! Memleketimize hizmetleri geçmiş ve Allah için harp etmiş dedelerimize rahmet eyle! Yurdumuzu her çeşit düşmandan koru! Çünkü sen her şeye kâdirsin!.. Dualarımızı kabul eyle!” (Âmin!)

reyyan

Onursal Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #25 : Ekim 16, 2009, 08:30:26 ÖÖ »

Amin...Amin...

Ya Rabbi!
Verdiğin cana şükür, aldığımız nefese şükür,
yanımızda olanlara şükür, kıymetimizi bilenlere şükür, verdiğin
nimetlere şükür, tattığımız güzel şeylere şükür,
yaşadığımız acılara şükür ki daha büyükleri var, verdiğin vereceğin her şeye şükürler olsun.

Ya Rabbi!..
Allahım!
Bakışımızı ibret,
Sükûtumuzu hikmet,
Konuşmamızı sanat ve marifete dönüştür.
Sayfa: 1 [2] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map|Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Home