Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Mayıs 20, 2018, 11:32:53 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Profil Ana Sayfa Yardım Giriş Yap Kayıt
B O Y K O T   Ü R Ü N L E R I
+  �mmetin Sanal Kur'an Kursu...... www.ilminadresi.com
|-+  Dua - Hatim - Aile
| |-+  Dua - Hatim Bölümü
| | |-+  Dualar
| | | |-+  ***Gunun duasi***
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 3 ... 48 Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: ***Gunun duasi***  (Okunma Sayısı 139328 defa)
mucahide

Tecrübeli Üye

DUA : 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

"İman, aklın çalışmasının ürünüdür."

« : Aralık 06, 2006, 10:57:20 ÖS »

Ya rab !butun hamdu sena ovmek ve ovulmek ancak sana mahsustur
Ya Rab! butun salatu selam sevgili peygamberimiz hz Muhammet Mustafa sav efendimiz uzerine olsun.

Ey Rabb-i Rahîm! Biz güçsüz, hasımlarımız azgın; şeytan ve avenesi bir cephe oluşturmuş ki, Sen inayet etmezsen bunlarla baş etmemiz mümkün değil; her yanda düşmanlarımız gayzla köpürüyor; dostlarsa suskun ve temkin murâkabesinde. Sadece o kadar mı?. Hayır, bir sürü de dost kılığında düşman var ve hepsi de tam tekmil taarruz vaziyetinde. Hâdiseler acımasız cereyan ediyor; hicranla geçen zaman bir türlü bitmiyor.. mekan da, zamanın rengine bürünüyor. Bazen seherlerde esen yeller bile kasvetle esiyor; bazen de Sana niyaz içinde bir fecir aydınlığı ruhumuzu sarıyor. İnşirah duyup biraz seviniyoruz; biz sevinirken hasımlarımız da ha bire ha esiriyor; bu defa bize de olduğumuz yerde kalakalıp yutkunma düşüyor.

Bütün bunları Sana açıyor, içimizi Sana döküyor ve nazar-ı merhametine dehalet etmek istiyoruz. Aslında, Sen varken başkalarından yardım istemek şirk ve şuna-buna el açmak da bir saygısızlıktır. Yaralarımızı saracak Sen, ızdıraplarımızı dindirecek de Sensin. Sensin kin ve nefretle atan kaskatı kalbleri yumuşatacak; Sensin nifak gel-gitleri içinde bocalayıp duranlara istikamet üfleyecek. Nazarî insanlıktan amelî insan olmaya yükselememiş bahtsızların talihlerine de bir ışık yak. Uzakta duranları daha da uzaklaştırarak tazib etme; dudakları Seni tazimle süslü kulların yakarışları arasında bizim dileklerimize de icabet buyur.

amin...

"İnsan, sevdiği kimse ile beraberdir.
HAK_YOLCUSU

Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Şubat 15, 2007, 02:39:04 ÖS »

AMİN.
EUZÜBİLLAHİMİNEŞŞEYDANİRRACİM BİSMİLLAHİRRAMANİRRAHİM

AllahIM SANA OLMUŞ VE OLACAK HERSEY SAYISINCA,DENİZLERDEKİ SU DAMLACIKLARI SAYISINCA VE SAHİLLERDEKİ KUM TANELERİ SAYISINCA HAMD VE SENALAR OLSUN.SONSUZ SALAT VE SELAM EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED MUSTAFA(SALLAllahU TEALA ALEYHİ VESSELLEM)HAZRETLERİNİN ÜZERİNE VE ALU ASHABININ VE EHLİ BEYTİNİN ÜZERİNE OLSUN.

AllahIM İSLAMA VE MÜSLÜMANLARA YARDIM ET.BİZLERİ EFENDİMİZE(S.A.V) ÜMMET EYLE.BİZLERİ CENNETTE ONA KOMŞU EYLE.YA ERHAMERRAHİMİN DUALARIMIZI İBADETLERİMİZİ EKSİKLERİYLE BERABER KABUL ET.BİZLERE DÜNYADA VE AHİRETTE GÜZELLİK VER VE BİZLERİ YAKITI İNSANLAR VE TASLAR OLAN O DEHSETLI CILGIN KARARMIŞ ATESIN AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.DERTLERİMİZE DEVA HASTALIKLARIMIZA ŞİFA BORÇLARIMIZA EDA VER.VE BİZİM İZZETİMİZİ GERİ DÖNDÜR.KAFİRLERİN BİZE KURDUKLARI TUZAKLARI BASLARINA GECİR.AllahIM YAHUDİ VE HIRISTIYANLARIN ZULMUNU SANA SIKAYET EDIYORUZ.ONLARA GÜCÜNLE KARSILIK VER SENIN GUCUN HERSEYE YETER SEN COK YUCESIN VE SEN HERSEYDEN HABERDARSIN VE BİZİM İŞLERİMİZİN TUMU SANA DÖNER.AllahIM YOLUNDA SAVASAN MUCAHİDLERE YARDIM ET ONLARA BİRLİK VE BERABERLIK VER VE ONLARIN DÜŞMANLARINI MAHVET.AllahIM ESİR KARDESLERİMİZE HÜRRİYET NASİP ET
AMİN
ruya

ümmü
Süper Üye

DUA : 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Şubat 15, 2007, 04:07:41 ÖS »

Ya Rabbi! Yanlız sana kulluk ediyor,sadece senden yardım diliyoruz.Dergahına el açan bu kullarını, iman ve kur'an'dan, nihayeti rızana varan doğru yoldan ayırma ya Rabbi!

AMİN

Rabbim;
Bir insan koy kalbime
Ama o insan Sennde sevdign olsun
Onunla el ele tutustugumzda
Ikimizin uzerinde senin elin olsun
Bana öyle gözler göster ki
Ben o gözlerden sana bakayim
Bana öyle bir sevgili ver ki
O gözler cennete acilan iki pencere olsun
Onunla öyle bir yolda yürüyelim ki
Kilavuzumz sen olasin ey Rabbim!
GeDa

GeDa
Değerli Üye

DUA : 159
Çevrimdışı Çevrimdışı

var (sın) ım demek isterdim.. ama yok (sun) um !!

« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2007, 10:49:46 ÖÖ »

Yarabbi!

Seni tarif etmektedir bütün güzel isimler

Sen güzel isimlerinle aşikar etmezsen

Ruhum karanlıkta kalır

Esmaül Hüsna'lara şahit yaz beni..!

Bitmemiş hesapların ve kırkınlıkların hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin.Affedin ve kaderinizin efendisi olun. Rabbimin tövbe eden kullarını affedip bağışladığı gibi.Sizde başkalarını affedin ve lütfen yavrularınıza affedici olmanın bir insanın kendine verebileceği en büyük armağan olduğunu öğretin. İçinizdeki kırkınlık ve öfke varsa soğuk hava şartları vardır. Soğuk havada çiçekler açmaz. İçinizde baharı YAŞATIN.
veranur

Değerli Üye

DUA : 403
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Temmuz 25, 2007, 11:21:39 ÖÖ »

aminnn aminnn
rabbim razı olsun kardeşim herkes gibi bende duadan haz alıyorum rabbim kabul eylesin inşAllah
duadan başka neyimiz var :'(
Reis

Karanlik gecelerin, isyankar cocugu,
Süper Üye

DUA : 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2007, 05:42:11 ÖS »

Allah c,c, sizlerden razi olsun ,

GeDa

GeDa
Değerli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Temmuz 29, 2007, 10:15:31 ÖÖ »

Allah’ım, bize, sana itaat etmek muvaffakiyetini, isyandan uzaklaşmayı, niyetin doğruluğunu ve ihtiramları korunması gereken kimseleri tanımayı ihsan et; bize hidayete erişmek ve ona sabit kalmakla ikramda bulun; dillerimizi doğruluk ve hikmetle güçlendir; kalplerimizi ilim ve marifetle doldur; karınlarımızı haramdan ve şüpheli şeylerden arıt; ellerimizi zulüm ve tecavüzden alıkoy; gözlerimizi kötülüklerden ve hıyanetten koru; kulaklarımızı boş söz ve gıybete kapat.

AMIN...
GeDa

GeDa
Değerli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Ağustos 01, 2007, 02:18:09 ÖS »

Ey sıkıntım anında güven kaynağım.
Ey musibetim anında ümidim,
Ey yalnızlığım anında arkadaşım,
Ey gurbetimde benim sahibim,
Ey nimet zamanında velinimetim,
Ey kederli anımda ferahlatıcım,
Ey ihtiyacım anında medet kaynağım,
Ey zor zamanımda benim sığınağım,
Ey korkulu zamanlarımda yardımcım,
Ey şaşkınlık zamanımda yol göstericim,

Sen hertürlü noksan sıfatlardan uzaksın .Senden başka ilah yoktur.Eman diliyor sana sığınıyoruz.
Bizi ateşten kurtar !
Güle Hasret

Onursal Üye

DUA : 834
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Ağustos 02, 2007, 07:32:11 ÖÖ »

Allah'ım; Ölümü ve hayatı sen yarattın; hangimizin daha güzel iş yapacağını denemek için(el-Mülk:2).

Bizler için bir fırsat kıldın bu fani hayatı; ebedi hayatın güzelliklerini kazanmamız için. Ama bir çoğumuz, ahireti verip dünya hayatını satın alma gafletine düştük...(el-Bakara,86). Halbuki, gerçekte; "Dünya hayatı, sadece bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttakiler için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır"(el-En'âm, 32).

Allah'ım; ahiret yurdunu kazanmamız için; "Andolsun; sizi korku, açlık, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme gibi şeylerle deneriz. Sabredenleri müjdele!"(el-Bakara,155) buyuruyorsun. Bize sabır ve metanet gücü ver. Musibetler karşısında; "Biz, Allah içiniz ve biz O'na döneceğiz"(el-Bakara,156) diyebilme şuuru ve teslimiyeti nasib eyle!..

Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberimiz de ; "Allah, bir kimseye hayır murad ederse onu musibete uğratır"; "Allah, bir kulunu sevince (onu imtihan için) ona musibet verir. Musibet verince de, ona sabretme gücü verir"(R. Salihin,39) buyuruyor.

Allah'ım; başımıza gelen musibetleri, hakkımızda hayır ve rahmete vesile eyle!..
GeDa

GeDa
Değerli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Ağustos 02, 2007, 11:52:54 ÖÖ »

Allah’ım! Sadece tertemiz bir kalple Allah’ın huzuruna çıkan hariç mal ve evlatların -insana- hiçbir  yararı olmadığı günde senden aman diliyorum. Zalimin -hasretle- ellerini ısıracağı ve “keşke ben Rasûlullah’a -itaat- yolunu tutsaydım” diyeceği günde senden aman diliyorum. Günahkârların yüzlerinden tanınacağı, saçları ve ayaklarından tutulacağı günde senden aman diliyorum. Rahmetinin hakkı için -duamı kabul buyur-, ey merhametlilerin en merhametlisi!
Güle Hasret

Onursal Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : Ağustos 03, 2007, 09:56:11 ÖÖ »

Ya Rabbi! Sabahın erken vakitlerini, ümmetime bereketli kıl. Ümmetimin erken davrananlarına bereketini lutfet.

Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V)

..:: EBRAR ::..

Onursal Üye

DUA : 495
Çevrimdışı Çevrimdışı

HER İNSAN ÖLECEK YAŞTADIR

Site
« Yanıtla #11 : Ağustos 03, 2007, 12:31:50 ÖS »

Gözlerimizin perdelenip şu fani dünyayı göremez olduğu vakit,cenneti cemali MUHAMMED MUSTAFA(s.a.v.)e hayran, sağımızda Kuran,göğsümüzde iman, fikrimizde hafize yol,karşımızda peygamberimiz- korkma ya ümmetim sen benim ümmmetimsin makamına hoş geldin menzilin mübarek olsun-gözlerimiz arşı alayı seyrederek dilimiz EŞHEDÜEN LA İLAHE İLLAllah VE EŞHEDÜENNE MUHAMMEDEN ABDÜHÜ VE RASULÜH diyerek az ağrı ve asan ölümle çene kapamamızı nasip eyle YARABBİ!. AMİN
islam

Tecrübeli Üye

DUA : 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

KISI SEVDIGI ILE BERABERDIR (hz Muhammed sav)

« Yanıtla #12 : Ağustos 03, 2007, 09:35:59 ÖS »

Evvel-âhir bütün hamd ü senâlar, şükürler Âlemlerin Rabbi Cenâb-ı Allah'a, nihayetsiz salât ü selam da kâinatın medar-ı iftiharı (aleyhi efdalüssalevât ve ekmelüttahiyyât) Efendimizin, ehl-i beytinin ve ashâb-ı güzîninin üzerine olsun!

Ya Rabbel-âlemîn ve ya Ekramel-ekramîn ve ya Erhamer-râhimîn! Affına sığınarak bir kez daha huzurunda içimizi dökmek, el açıp muradımızı dillendirmek istiyoruz:

Allahım! Yüce nezdinden göndereceğin bürhanlarla bizi teyîd buyur.. hakkı-hakîkati, selim ve sâlim aklı ve apaçık beyanı her zaman yol arkadaşlarımız eyle.. ulu katındaki ulvî sırların perdesini bizim için de aralayıver.. ne olur, gözlerimizin nuru muhlis ve muhlas kullarına gösterdiğin güzellikleri bize de göster.. rahmet hazinelerini bizim için de aç, aç ve bizi bırakma başkalarına muhtaç!

Ey bütün mülkün sahibi olan ve keremine hudut olmayan rahmeti engin Rabbimiz! Yüce Zâtına yakınlıkla serfiraz kıldığın kulların için nezdinde tuttuğun lütuflarla biz aciz ve muhtaç kullarını da sevindir ve bizi mahrum ve ümitsizliğe yenilmiş bîçarelerden eyleme! Ya Rab, mevhibe sağanaklarınla bizi de sırılsıklam hale getir.. ulûhiyetinin ve rubûbiyetinin sırlarını bize de aç ve yüce katından göndereceğin inayet, sıyanet ve kilâetle bizi de teyîd buyur...

Ya Rabbenâ! Münacâtımızın âhirinde peygamberler silsilesinin biricik kumandanı Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa ya, nezîh aile fertlerine, tertemiz, pırıl pırıl ashâb-ı güzînine bir kere daha salât ü selam ediyor, dualarımızı salih kullarının duaları gibi kabul etmeni diliyoruz! Ne olur, ümitlerimizde bizi haybet ve hüsrana uğratma! Amin!

alinti

Güle Hasret

Onursal Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : Ağustos 04, 2007, 07:10:00 ÖÖ »

Ey yerleri ve gökleri, daglari ve denizleri ile bütün kâinatin ve kâinatta bulanan bütün mevcûdâtin sahibi Yüce Rabbim! Huzuruna diz cöktüm, el actim, boyun büküp Senden rahmet, Senden merhamet ve Senden lütuf ve ihsan dilemeye geldim... Bu âciz kulunun dualarini dergâh-i izzetinde kabul eyle.

Ey her seye kadir olan Rabb-i Rahimim!

Ey ezel ve ebed sultâni Yüce Hâlikim!

Senin dergâhindan daha büyük bir dergâh yok ki, oraya varayim...

Senin huzurundan daha yüce huzur yok ki, oraya durayim...

Ve Senin kapindan daha yüce kapi yok ki, onun calayim...

Caresizim bîtabim, âciz ve perisanim.

Yâ Erhâmerrahimin! Sana sigindim, Sana güvendim, sabir ve tevekkülle Sana yöneldim. Beni sasirtma. Beni yanlis yol ve hareketlere sapmaktan muhafaza eyle. Serden uzak, hayra yakin eyle, Allah'IM!

Amin, Amin , Amin.....
veranur

Değerli Üye

DUA : 403
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : Ağustos 04, 2007, 07:36:04 ÖÖ »

el Muğnî: İstediğini zengin edendir Allah. (azze ve celle).
Allah (azze ve celle) mutlak zenginlik sahibi olan Muğnîdir!
Allah (azze ve celle) dilediğini zengin eder, ömür boyunca zengin olarak yaşatır. Dilediğini de ömür boyunca fakirlik içinde bırakır.
Bazı kullarını zenginken fakir, bazılarını da fakirken zengin yapar.
Kul her ihtiyacını Muğnî olan sonsuz ve sınırsız zenginlik sahibi Allah'tan (azze ve celle) istemelidir!
Bütün mahlûkatın ihtiyacını karşılayacak olan yalnız ve yalnız Muğnî olan Allah'tır. (azze ve celle)
Allah (azze ve celle) ihtiyacını Kendisine arz edenleri sever. Etmeyenleri; başka kapılara umut bağlayanları sevmez!
Kendisine açılan elleri asla boş çevirmeyendir Muğnî olan Allah. (azze ve celle)
Çünkü o sonsuz ve sınırsız Sahibidir ve hazinesinden isteyene Verendir!
"Allah, dilediğine hesapsız rızık verir." (Bakara Suresi 212. Âyet Meali)

"Kıyamet gününde fakirlik ve zenginlik tartılmayacak; fakirliğe ne kadar sabredilmiş, zenginliğe ne kadar şükredilmiş ise o hesap edilecektir. Mesele çok fakir veya çok zengin olmak değil; çok sabretmek ya da çok şükretmektir. Şükrün özü özeti de namazdır."
Yahya bin Muaz (Rahmetullahi Aleyh)

Ey mülkün Sahibi!
Ey zenginlerin en Zengini!
Ey zenginin ve fakirin Sahibi!
Ey hepimizin Sahibi!
Ey kalpler Elinde Olan Allah!
Ey Müteal!
Ey Muğnî!
Ey Allah!

Dilediğini zengin eden Sensin Rabb'im!
Fakirlik içinde bırakan Sensin dilediğini!
Yegâne Muğnî Sensin Allah'ım!
Sen ne güzel Mevla, ne güzel Vekilsin!
Bize zenginlik nasip et Muğni Adınla Rabb'im!
Senin rızana ulaşacağımız bir zenginlik nasip et bize!
Paylaşılmayan zenginlik nedir ki yoksulluktan başka;
Böyle yoksulluktan koru bizi Allah'ım Muğnî Adınla!

"Şüphesiz senin Rabbin, rızkı dilediğine -genişletir- yayar ve daraltır. Gerçekten O, kullarından haberi olandır, görendir." (Lokman Suresi 39. Âyet Meali)

Ey semaların ve ay'ın Rabbi!
Ey gündüzün ve gecenin Rabbi!
Ey sonsuz müsamaha Sahibi!
Ey sonsuz zenginlik Sahibi!
Ey Muğnî!
Ey Allah!

Her zenginliğin sahibi Sensin Allah'ım!
Muğni Adınla benim gönlümüzü zenginleştir;
Zengin bir kalp ver bana Muğnî Adınla!
Öyle ki bütün iyilikleri içine sığdırayım!
Verdiğin iyilikle öyle zengin olsun ki kalbim Allah'ım;
Bütün zenginliğini kalbimin, Senin Rızan için dağıtayım!
Muğnî Adınla Rabb'im;
Ruhumu zenginleştir benim!
Öyle zenginleştir ki ruhumu;
Ruhumdan yükselen Zikrinle Allah'ım,
Rızana ulaşayım!
Vaktimi zenginleştir benim Rabb'im!
Muğnî Adınla zenginleştir; bereketlendir vaktimi!
Vaktimi bereketlendir ki;
Bir ânım bile geçmesin Senden gaflette!
Bütün vakitlerin üzerine yağdırdığın bereketten;
Rızan doğsun Allah'ım!
Vaktini Senin yolunda harcayanlardan eyle beni Muğnî Adınla!

"Ey insanlar! Allah'ın size olan nimetini hatırlayın; Allah'tan başka size gökten ve yerden rızık verecek bir yaratıcı var mı? O'ndan başka ilah yoktur. Nasıl oluyor da (tevhidden küfre) çevriliyorsunuz!" (Fatır Suresi 3. Âyet Meali)

Bütün zenginlikler Senindir;
Sendendir bütün zenginlikler!
Muğnî Adınla benim aklımı zenginleştir Allah'ım!
Düşüncemle marifete ilk adımı atayım!
Öyle zenginleştir ki aklımı Rabb'im;
Hâlim ve aklım bir olsun Senin Yolunda!
Ve öyle zenginleştir ki Allah'ım beni her şeyimle;
Tek Mu'ti; Tek Zengin;
Tek Rezzak;
Tek Hamid olan Sana döneyim, dönsem hangi yöne!
Mutlak zenginlik Veren;
Mutlak rızık Veren;
Mutlak hamde lâyık olanın
Sen olduğunu asla unutmayayım Allah'ım!

"De ki:'Ancak Allah'ın fazl ve Rahmeti ile, işte yalnız bunlarla sevinsinler." (Yunus Suresi 58. Ââyet Meali)

Cimriliği emreden, cimri nefislerimizi terbiye et Rabb'im!
Cimriliği hoş gösteren şeytana galebe çalmamızı nasip et!
Nimetlerinin bizim elimizle dağılmasını nasip et dünyaya!
Bize verdiğin nimetleri Senin Rızan için paylaşmayı nasip et!
Öyle ki verdikçe elimizde;
Yalnız huzur ve Rızan kalsın Rabb'im!
Rızanla zenginleştir bizi!

Ahirette de Rabb'im;
Tükenmeyen hazininden en güzel hazineyi nasip et bize!
Bizi şehitlerle;
Bizi sıddıklarla;
Bizi muttakilerle birlikte haşret!
Âmin! Âmin! Âmin!
V'el hamdülillahi
Rabbi'l Âlemin

Sayfa: [1] 2 3 ... 48 Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map|Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Home