Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Kasım 18, 2018, 03:11:28 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Profil Ana Sayfa Yardım Giriş Yap Kayıt
B O Y K O T   Ü R Ü N L E R I
+  �mmetin Sanal Kur'an Kursu...... www.ilminadresi.com
|-+  Dua - Hatim - Aile
| |-+  Dua - Hatim Bölümü
| | |-+  Dualar
| | | |-+  Tövbe istiğfar,Bağışlanma Duası ,Mağfiret Duası
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: Tövbe istiğfar,Bağışlanma Duası ,Mağfiret Duası  (Okunma Sayısı 2231 defa)
..:: EBRAR ::..

Onursal Üye

DUA : 495
Çevrimdışı Çevrimdışı

HER İNSAN ÖLECEK YAŞTADIR

Site
« : Ocak 25, 2008, 09:29:30 ÖS »

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

"Yâ Settere'l uyûb, Yâ gaffare'z-zünûb! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine nadim oldum, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok Peygamber gelmiş, ilâhi kitapları tebliğ etmişlerdir. Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan ilâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

Rabbimin Tevbesini kabul ettiklerinden oluruz inşAllah... (Amin)
yakamoz

ALa küLLihaL!
Çalışkan Üye

DUA : 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Ocak 28, 2008, 11:26:22 ÖÖ »

Rabbimin Tevbesini kabul ettiklerinden oluruz inşAllah... (Amin)

amin, amin, Allah c,c, razi olsun kardesim,

Ah, dostum, derdim başka...

..:: EBRAR ::..

Onursal Üye

DUA : 495
Çevrimdışı Çevrimdışı

HER İNSAN ÖLECEK YAŞTADIR

Site
« Yanıtla #2 : Ocak 28, 2008, 12:42:24 ÖS »

Rabbim sendende razı olsun kardeşim.
Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »