Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Ekim 16, 2018, 04:29:24 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Profil Ana Sayfa Yardım Giriş Yap Kayıt
B O Y K O T   Ü R Ü N L E R I
+  �mmetin Sanal Kur'an Kursu...... www.ilminadresi.com
|-+  Forum Duyuruları
| |-+  EDİTÖRDEN...
| | |-+  Uyarı ve Ceza Alan Üyeler
| | | |-+  Reİs Nickli Üyemiz Hakkında...
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: Reİs Nickli Üyemiz Hakkında...  (Okunma Sayısı 10823 defa)
HAMZA

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ
Onursal Üye

DUA : 624
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : Ocak 21, 2008, 11:00:52 ÖS »

Esselâmu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakâtuh... 

Yaklaşık 1,5 yıl önce RABBİMİZ'in vesile kılması ile Abdal_hk nicki ile üye olan bir kardeşimiz ile tanıştık, kendisini sevdik ve sitemizi emanet ederek o zamanlar yönetimde kendisine görev verdik. Fakat Abdal_hk kendi tabiriyle intihar etti ve yaklaşık 750'den fazla mesajını bir kaç dakika içinde siliverdi, tabiki de yetkili olduğu için açmış olduğu konulara mesaj atan diğer kardeşlerinin mesajıyla bu sayı 1500 civarına çıkmıştı. Ebette kardeşimiz nefsine boyun eğmiş ve hırslarıyla hareket etmişti. Sitemizde bazı gereksiz tartışmalara girmiş, gerek üye gerekse yönetici kardeşlerimizi üzmüştü.

Hatasını kabul eden Abdal_hk Kardeşimize benim ve Sevgili Editörümüz KERVAN Kardeşimizin bilgisi dahilinde yeni bir üyelik ve nick vererek kendi tabiri ile maceraya JERONİMO ile devam etmeye başladı. Bir üyemiz ile dialoglarından dolayı kendisi 3 gün süreli ve diğer üye süresiz banlandı. Ban Cezası kalktıktan bir müddet sonra ismini "Reİs" olarak değiştirdi. Tasvip ve tebrik ettik ve bundan sonra daha dikkatli olması için ricacı olduk, o da daha dikkatli olacağına dair bizlere söz vermişti. Ama sözünü tutamamış ve yöneticilerimiz ile girmiş olduğu münakaşa ve edilmemesi gereken bir kaç söz sarf etmiştir. Böylece Sitemizin Yönetimi tarafından istişare yapılmış ve 3 ay süreli banlanmıştır.

Yalnız kardeşimiz site kurallarına uymamış "Mina, Guardian, Sakird, Badyguard" yeni nickler ile üyelik açarak FORUM KURALLARI'nı hiçe saymış ve süreli banı süresize çevrilmiştir. Şimdi kendisi yeni bir başlangıç yapmak ve sitede tekrar aramızda olmak istemektedir. Bizlerde

http://www.kurankursumezunlari.com/forum/index.php?topic=9256.msg30234#msg30234

Yönetimizin Reİs nickli üyemiz ile ilgili almış olduğu istişare kararı aşağıdaki gibidir;

1- Reİs nicki ile üyeliğinize devam etmeyecek, yeni bir üyelik açacaksınız.

2- Bu konunun devamına Site Yöneticilerimiz ve üyelerimizden özür ve helallik isteyeceksiniz. 

3- Özür yazınız olumlu olursa üyeliğinizin devam edeceğini tebliğ ederiz.

4- Diğer bütün eski üye nickleriniz banlı tutulacak sadece IP adresleriniz açılacaktır.

5- Aynı IP'den başka bir üyelik açtığınız anda süresiz banlanacağınızı bildiririz.

6- Hiçbir üyeye, hiçbir yöneticiye hesap sorar tarzda yaklaşmayacağınızı, hayırlı paylaşımlar haricinde gerekli görüldüğünde mesajlarınızın silinebileceğini duyururuz.

7- EDİTÖR'ler haricinde kimseye özel mesaj göndermeyeceğinize ve açılan bir konuda bir sıkıntınız varsa sadece MODERATÖR'e bildir seçeneğini kullanacağınıza, hiçbir üye ile münakaşa etmeyeceğine söz vereceğinize, aksi isbatında üyeliğinizin kesin olarak banlanacağının bilinmesini ve bu konunun devamında açmış olduğunuz özür ve helallik yazınızla bu maddeleri kabul ettiğinizi belirtiriz.

8- Siteye faidesi olacak hayırlı paylaşımlarını bekliyoruz.

9- Bu konu ve içindeki maddeler kardeşimize mail olarak atılacak ve kabul ettiği takdirde yeni üyeliği açılacaktır.

SİTEMİZİN AMACI VARDIR...

Sitemiz sadece Kur'an Kursu Mezunları için değil, Kur'an ve Sünnet'e gönül verenlerin, kalbini, aklını İSLÂM'a teslim etmişlerin yuvasıdır. İSLÂM Kardeşliğini, Ümmet olma bilincini aşılamak ve Dinimizi kaynağından, doğru bir şekilde öğrenmemizi sağlayacak, araştırma yapmak isteyen kardeşleri bir araya getirecek, görüş ve bilgi paylaşımı yapabilecekleri seviyeli, hizipçilikten uzak, bütünleştirici, İSLÂM Âhlakı, Âdabı ve Kuralları'nın geçerli olduğu kaliteli ve uygun tarzda bir ortamı Mü'min ve Mü'mine Kardeşlerimize sunmaktır.

İsminden de anlaşılacağı üzere Sitemizde; Kur'an Kursu, İmam Hatip, İlahiyat, Kur'an Hafızları, Mezun ve Öğrencileri ile Eğitim Mensupları, Öğretmenler, İmamlar, kendisi ve çevresine İSLÂM'ı öğrenip, öğretmeyi görev bilmiş, İSLÂMı hayatlarına tatbik etmek için çalışan, azimli bir topluluk bulunmaktadır.

Düsturumuz;
"Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir." (Âl-i İmran Suresi-104.Âyet)

HAnefi

Genel Yönetici

DUA : 328
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Ocak 21, 2008, 11:36:27 ÖS »

Kendisini henüz tanımayan kardeşlerin yanlış anlamaması açısından; :-[
Özünde çok samimi, dürüst, çalışkan ve gayretli olan bu Mümin Kardeşimizin, yeni dönemde çabuk sinirlenme ve alınganlık yönlerini törpüleyerek hepimizin gıpta edeceği çalışmalar yapacağına ve hepimize örnek olacağına inancımı bu vesile belirtmek istedim. (Hakkınızı helal edin-Sürçi Lisan ettimse Affola)  :'( icon_neutral

Hakkında hayırlısı olur İnşAllah Kardeşim.
  icon_neutral  icon_neutral  icon_neutral

Allah'IN BELASI ÜZERİNİZE OLSUN
EYY SİYONİSTLER VE SİYONİST YANDAŞI
TÜM LİDERLER (Pirefosör.Dr.HAnefi)
yakamoz

ALa küLLihaL!
Çalışkan Üye

DUA : 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Ocak 22, 2008, 07:59:33 ÖS »

esselamun aleykum,

herseyden önce basta "hamza" olmak üzere sevgili "hazan" ve diger tüm yönetim deki kardeslerimiz den ve sevgili siz üyelerimiz den cok ama cok özür dilerim, hakkinizi helal edin insAllah, benden yana helal olsun,

sevgili hamza abimiz bu sancili macerayi bizim icin biraz acmis (Allah c,c, razi olsun) sancili dedik cünki kendi hatamizdi, bu devreyi en iyi sekilde de atlatabilirdik ama biz bunu degerlendiremedik, (Allah c,c, affetsin),

Allah c,c, razi olsun kardeslerim bize bir sans daha verdiler, ve bu sefer bunu en iyi sekilde degerlendirmeye calisacagiz, burda sizlerin destegi ve yardimina her zamankinden daha fazla ihtiyacim olacak, insAllah bunu benden esirgemiyceksiniz,

bundan sonra sitenin almis oldugu karara göre sizlerle "yakamoz" nickiyle beraber olacagim, ve bundan önce acilmis olan konular hakkinda da yorum yada mesaj yazmamaya calisacagim,

daha fazla yazacak birsey bulamiyorum, insAllah beni araniza bu sekilde kabul edersiniz, tekrar hepinizden özür dilerim, hakkinizi helal edin,

Allah c,c, emanet olun,

Ah, dostum, derdim başka...

cumali

Değerli Üye

DUA : 111
Çevrimdışı Çevrimdışı

SENDEN UZAK KALABİLMEK TAŞLAR GİBİ YÜREK İSTER...

« Yanıtla #3 : Ocak 22, 2008, 08:14:38 ÖS »

esselamun aleykum, 
bundan sonra sitenin almis oldugu karara göre sizlerle "yakamoz" nickiyle beraber olacagim, ve bundan önce acilmis olan konular hakkinda da yorum yada mesaj yazmamaya calisacagim,

daha fazla yazacak birsey bulamiyorum, insAllah beni araniza bu sekilde kabul edersiniz, tekrar hepinizden özür dilerim, hakkinizi helal edin,

Allah c,c, emanet olun,

aleyküm selam yakamoz kardeşim...
Allah kuranıkerimde bir çok ayette affetmek sıfatı üzerine dikkat çekmiş ve şanı yüce rabbimiz ne kadar büyük affedici olduğunu bizlere anlatmışdır...(gözü açık insanlar bu söylediğimi bizzat yaşamışlardır zaten)...
yüce yaradanın kulları olarak belkide müslümanların zaman zaman yapmış olduğu hataları bizzat yüzüne vurarak değilde,oturup bize yakışacak şekilde istişare edip uygun bir üslupla dile getirmek ve sonucu uygularken yani hüküm verirken Allah ve rasulünün istediği şekilde davranmak inanın bizlere bir şey kaybettirmeyecektir...aksine çok şey kazandıracaktır...
geçmiş eğer bahsedilmesinden hoşlanılmayacaksa biz o geçmişe sünger çekelim...ama unutmayalım geçmişteki hatalarımızı...ki bir daha hoşlanmadığımız sürecin içerisine girmeyelim...
ben senin bahsettiğin geçmişe süngeri çektim...artık hatırlamıyorum yaşananları inşAllah...sende inşAllah geçmişi iyi bir şekilde değerlendir ve muhasebeni iyi bir şekilde yap inşAllah...
sitemize tekradan hoşgeldin   sefalar getirdin diyorum...
sen bu siteye gelmekle ne kadar mutlu isen inan bende (inanıyorum ki bizlerde) o kadar mutluyuz...
Allaha emanet ol inşAllah...
selametle...

GELECEĞİM MEKKE , MUTLAKA BİR GÜN GELECEĞİM
DÖNECEĞİM SANA VAHYİN KALBİ , MUTLAKA BİR GÜN DÖNECEĞİM...
007SERHAN

Onursal Üye

DUA : 456
Çevrimdışı Çevrimdışı

Zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır

« Yanıtla #4 : Ocak 22, 2008, 08:17:35 ÖS »

Aleykümselam abi yeniden aramıza hoşgeldin
Çok güzel bir başlangıç yapmışsın Allahın izniyle bundan sonrada böyle devam eder inş.
Hayırlı paylaşımlarını 4 gözle beklemekteyiz
Selam ve Dua ile...

HATALIYSAM LÜTFEN ARAMIZDA KALSIN

Davamız muvaffak olsun da; isterse bizim yerimiz Câminin pabuçluğu olsun
Güle Hasret

Onursal Üye

DUA : 834
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Ocak 22, 2008, 08:25:12 ÖS »

Aramiza yeniden hosgeldiniz  kardesim

gelisiniz hayirli olsun insAllah...

yakamoz

ALa küLLihaL!
Çalışkan Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Ocak 22, 2008, 09:14:20 ÖS »

Allah c.c. razi olsun cumali hamza ve hanefi abim Güle hasret ablam Serhan kardesim ve ismini zikredemedigim bütün kardeslerim, (!) insAllah bu baslangic bizde bircok yenilik getirecek ve bu yenilik insAllah bizim icin hayirli oldugu kadar diger kardeslerimizide faydali olacaktir,

simdi bismillah diyor ve basliyoruz, yolumuz ve yolunuz acik olsun,
HAnefi

Genel Yönetici

DUA : 328
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Ocak 22, 2008, 09:16:01 ÖS »

YAKOMOZ KARDEŞİM HOŞ GELDİN.  icon_neutral icon_neutral icon_neutral

GELİŞİN BEN DAHİL BÜTÜN KARDEŞLERİMİZİ ÇOOK SEVİNDİRDİ. Bİ DAHA BİZİ SENDEN MAHRUM ETME EMİ.  :-[ :-X :-[

SENİ Allah (CC) RIZASI İÇİN SEVİYORUZ. 7124

HAYIRLI PAYLAŞIMLARINI BEKLİYORUZ.
 thumbsp

yakamoz

ALa küLLihaL!
Çalışkan Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Ocak 22, 2008, 09:34:20 ÖS »

Allah c,c, razi olsun abim, hos buldum, mesajiniz icin cok tesekkur ederim,
reyyan

Onursal Üye

DUA : 551
Çevrimdışı Çevrimdışı

"ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM"

Site
« Yanıtla #9 : Ocak 22, 2008, 09:39:06 ÖS »

Aleykümü Selam kardeşim icon_neutral

Hoş geldiniz sizi tekrardan aramızda görmek çok güzel

Sitemizin kadrini bilelim inşAllah…

Bu siteyi ve bu kardeşliği başka yerde bulmak çok zor.

Yorumlarınızı özledik, değerli yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Selam ve dua ile…  icon_neutral

Ya Olduğun Gibi Görün Yada Göründüğün Gibi Ol (H.z Mevlana)

HAMZA

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ
Onursal Üye

DUA : 624
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #10 : Ocak 23, 2008, 08:45:30 ÖÖ »

Aleykümselam ve Rahmetullahi ve Berakâtuh...  icon_neutral

İslam kardeşliğimizi, uhuvvet-i İslam’ı yeniden ihya etmek, yeniden olması gereken seviyeye yükseltmek için Müslümanlar arasında olan sıkıntıları, tartışmaları, kavgaları çeşit çeşit suni ihtilafları gidermek de yine biz Müslümanlara düşüyor.

“Ancak MÜ'MİNLER kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.” (Hucurat 10) buyuruluyor.

Allah Azze ve Celle ayetin devamında DİKKATLE OKURSANIZ; “Mü'minler kardeştirler ve kardeşlerinizin arasını ıslah ediniz.” buyuruyor.

CENAB-I HAKK ayetin sonunda; “Bu hususta Allah’tan korkunuz. Umulur ki merhamet olursunuz.” buyurarak, İslam kardeşliğinin istenilen seviyede tutulmasını,  İslam kardeşliğini bozacak davranışlardan, sözlerden sakınılmasını, şayet beşeriyet icabı Müslümanlar arasında herhangi bir ihtilaf sıkıntı, kavga olursa yine bunu kendi aramızda düzeltmemizi istemektedir.

Yani aramızda bir kısım insanlar, araları açılmış insanların arasını düzeltmeliler. Allah (c.c.) “Vettekullah”   buyuruyor. Allah’tan korkun ve bu ıslah işini yapın, yapmazsanız demek ki, Allah’tan gereği gibi korkmuş sayılmazsınız.

Onun için başka bir Âyet-i Kerimede Allah (c.c.);

“İçinizde insanları hayra çağıran, iyilikleri emreden, kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun. İşte onlar gerçek kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmran 104) buyuruyor.

RABBİMİZ'den bu yuvaya tekrar dönüşünün hayırlar getirmesini, hayırlara vesile olmanı niyaz ediyorum. Bundan sonra daha dikkatli paylaşımlarla kardeşlerimize örnek olmanı rica ediyor ve bizden yana her dâim hakkımızın helal-i hoş olduğunu bilmeni istirham ediyorum.

Dünyalık hiç bir şey için bir şahsın üzerimizde hakkı olsun istemeyiz, çünkü buna hiç bir şekilde değmez...

Selam ve Dualarımızla...  icon_neutral icon_neutral icon_neutral

veranur

Değerli Üye

DUA : 403
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Ocak 23, 2008, 08:59:16 ÖÖ »

Hoşgeldiniz  7124

( Rabbim daima tebessüm edenlerden olmamızı nasip etsin katılaşmış kalpten sana sığınırız Rabbim sen bizim kalbimizi yumuşat ve herşeyi güzel görmemizi nasip et tebessüm etmeyi unutanlardan olmamak ümidiyle.. )
yakamoz

ALa küLLihaL!
Çalışkan Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : Ocak 23, 2008, 09:16:23 ÖS »

Allah c,c, hepinizden razi ve hosnut olsun, insAllah bu yoldan sasmadan devam etmeyi nasip etsin,
нαzαη

Süper Üye

DUA : 105
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : Ocak 24, 2008, 06:49:20 ÖS »

tekrardan hoşgeldiniz.inşAllah bu sefer hayırlı olur icon_neutral 7124

Suya anlat derler derdini
gördüğün kötü rüyayı suya anlat
anlat ki, akıp gitsin suyla
su dinlesin
aksın
gitsin