Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Aralık 16, 2018, 06:33:55 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Profil Ana Sayfa Yardım Giriş Yap Kayıt
B O Y K O T   Ü R Ü N L E R I
Kayıt - Gerekli Bilgiler
Kullanıcı adı seçin:
Sadece forumumuzda tanınmanız için kullanılacaktır. Kayıt olduktan sonra profilinizden görünen isminizi değiştirebilirsiniz.
E-Posta:
Buraya kullandığınız geçerli e-posta adresi girin
Şifrenizi seçin:
Şifreyi tekrarlayın:
Resim doğrulaması:
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Dinimizin Adı nedir ?:
Osmanlının son başkenti neresidir ?:
 

Esselâmu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakâtuhu...  

AMACIMIZ

Sitemiz sadece Kur'an Kursu Mezunları için değil, Kur'an ve Sünnet'e gönül verenlerin, kalbini, aklını İSLÂM'a teslim etmişlerin yuvasıdır. İSLÂM Kardeşliğini, Ümmet olma bilincini aşılamak ve Dinimizi kaynağından, doğru bir şekilde öğrenmemizi sağlayacak, araştırma yapmak isteyen kardeşleri bir araya getirecek, görüş ve bilgi paylaşımı yapabilecekleri seviyeli, hizipçilikten uzak, bütünleştirici, İSLÂM Âhlakı, Âdabı ve Kuralları'nın geçerli olduğu kaliteli ve uygun tarzda bir ortamı Mü'min ve Mü'mine Kardeşlerimize sunmaktır. İsminden de anlaşılacağı üzere Sitemizde; Kur'an Kursu, İmam Hatip, İlahiyat, Kur'an Hafızları, Mezun ve Öğrencileri ile Eğitim Mensupları, Öğretmenler, İmamlar, kendisi ve çevresine İSLÂM'ı öğrenip, öğretmeyi görev bilmiş, İSLÂMı hayatlarına tatbik etmek için çalışan, azimli bir topluluk bulunmaktadır. Düsturumuz; "Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir." (Âl-i İmran Suresi-104.Âyet)

Devam etmeden önce lütfen aşağıdaki kuralları okuyun. Kuralları kabul ediyorsanız "Kabul Ediyorum." butonuna aksi takdirde lütfen "Kabul Etmiyorum." butonuna basın.

Üye olurken tüm bu şartlar kabul ve taahhüt edilmiş olacağından, üye hakkında forum yönetimi tarafından üyelik kaydının dondurulması, ihtar edilmesi veya üyeliğin sona erdirilmesi işlemleri nedeniyle üyeler hiçbir hak ve tazminat talep edemezler. Üyelik işleminin tamamlanmış olması tüm bu kuralların kabul ve taahhüt edilmiş olduğu anlamını taşır, başkaca ispat aracı aranmaz. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.

FORUM KURALLARI

1-  Kur’an Kursu Mezunları Forum kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesi ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir sitedir. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre site kurallarına da uymak durumdadırlar.
2-  K.Kursu Mezunları Forumunda, Kur'an-ı Kerim’in "Allah'ın ipine sımsıkı sarılın, parçalanıp ayrılmayın.” (Âl-i İmran-103)   emrine ve "Ancak Mü'minler kardeştirler.” (Hucurât-10) ilkesine hassasiyetle bağlılık gözetilmekte olup, bu Nass-ı Kur'an’a açıkça muhalefet anlamına gelen Hizipçilik kesinlikle yasaklanmış, Ümmetçilik her dâim ön planda yer almıştır.
3-  Forumda kullanabilmek için kullanıcılar birer kullanıcı adı, şifre ve geçerli bir e-posta adresi vermek zorundadır. Kullanıcılar kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak ayarlarındaki herhangi bir bilgiyi değiştirebilir. Şifrenizi unutmanız durumunda şifre hatırlatma bölümü kullanılabilir. Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden Site Yöneticileri sorumlu değildir. Başka bir kullanıcı tarafından iletilenlerin herhangi bir şekilde saldırgan ya da rahatsız edici olduğunu düşünmeniz durumunda site yöneticileri ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. Sitemizde özellikle bayan kardeşlerimizden isteğimiz; Lütfen MSN adresi vermeyiniz, kendi isminizi, adresinizi, telefonunuzu deşifre etmeyiniz.
4-  Forum'un resmi dili Türkçe'dir. Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar ihtiva eden ileti veya başlıklar kaldırılabilir ve bu tür davranışları sergileyen üyelere ceza verilebilir. Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.
5-  Parti, Mezhep, Milliyetçilik, Irk ve Cemaat farklılıklarını körükleyecek tartışmalar üyelerimiz arasında huzursuzluk ve bölünmelere neden olmaktadır. Buna paralel olarak avatar ve imzalarda da üyelerimizin kendini incinmiş hissedebileceği, huzursuzluğa yol açabileceği ve bölünmüşlük duygusu uyandırmasından çekinildiği için aynı şekilde avatar ve imzaların kullanılmasına müsaade edilmeyecektir. Futbol ile ilgili imza ve avatarların da aynı şekilde kullanılmaması rica olunur.
6-  Sitemizde İSLÂMi Âhlak ve Edebe uymayan her türlü yazı, dosya, resimin paylaşılması ve bunlar hakkında konuşulması kesinlikle yasaktır. İletilerde aşırı şiddet içeren görüntü ve ifadelere yer verilmemelidir. Avatar ve imzalar da buna dahildir ve bu niteliklerdeki avatar ve imzalar kabul edilemez. Forumun her yaştan ve gruptan üye tarafından kullanıldığı düşünülerek kişilerin bunlardan hoşlanmayabilecekleri göz önünde bulundurulmalıdır.
7-  Forumda yasal olmayan site adresleri vermek, yazılım ve telif hakları sebebiyle Türkiye'de temsilciliği bulunan firmalara ait korsan yazılım linkleri vermek, site şifreleri dağıtmak, illegal link, içerik ve yazı yollamak kesinlikle yasaktır ve üyelik iptali nedenidir.
8-  Üyeler K.Kursu Mezunları Forumu’nun veya başka bir forum üyesinin özel bilgilerini alenen açıklayamaz. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini (ad, soyad, adres, tel no vb.) yayınlamak kesinlikle yasaktır.
9-  Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa üyelikleri yöneticiler tarafından kısıtlanır.
10- Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalınmaksızın forumdan uzaklaştırılabilirler. Foruma kural dışı bilgi ve yazı gönderen kişiler hakkında eylemleri suç teşkil ettiği taktirde gerekli bilgileri yasal makamlara verilmek suretiyle hakkında soruşturma yapılması talep edilebilecektir.
11- Forum alanı içerisinde konusu suç teşkil edecek şekilde kişi veya kurumları rencide edecek şekilde, genel ahlak ve görgü kurallarına, âhlak ve edebe aykırı yazışma yapılması yasaktır. Bu yönde olduğu tespit edilen (konusu suç teşkil eden veya kurallara aykırı) yazılar nedeniyle hukuki ve cezai sorumluluğu yazana ait olmak üzere tespit edildiği anda yazışma forumdan kaldırılacak, bu şekilde mesaj gönderen kişiler forum üyeliğinden çıkarılarak tekrar forum üyeliğine alınmayacaktır.
12- Forum içi yazışmalarda kullanılacak dil ve üslup ile forumun verimli olmasıyla doğrudan ilişkilidir. Bundan ötürü iletilerde küfür ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve başka birini veya grubu küçük düşürücü, tahrik ve hakaret edici söylem ve tavırlardan uzak durulması zorunludur. Küfür içeren, aşırı laubali, başka bir kullanıcıya saldırı amaçlı veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler yöneticiler tarafından silinecektir. Aynı tutumu sürdürmekte ısrarlı davranan kullanıcı site kullanımından süresiz men edilecektir. Bununla birlikte foruma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı isimlerinin de küfür içeren, alaya alan, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türde isimler doğrudan forum dışı bırakılacaktır. Aynı konu; kullanıcıların avatar ve imzaları için de geçerlidir. Kullanıcılar profil bölümüne (avatar, imza vs.) şahsi kimliğini, telefonunu, mail adresini, iş idare ve yetkisini yazamaz. Ayrıca ihtar alan üyelerin teşekkür bölümünü yöneticiler isterlerse sıfırlayabilirler.
13- Üyelik sonlandırılması sadece kesin olarak kurallara uymayan kişilere uygulanır.  Bunun haricindeki üyelik sonlandırılması, yazıların silinmesi, üyeliğin silinmesi gibi istekler geçersizdir çünkü yazılar ve yazan üye isimleri foruma mal olmuştur. Bu tür isteklere cevap verilmeyecektir.
14- İspat edilemeyen/edilmemiş şahsi düşünceleri gerçek olarak öne sürmek, bu sayede isim vermeden birini/birilerini veya bir zümreyi karalamak, aşağılamak ya da hakaret etmek kabul edilmemektedir.
15- Bu site, başka site ya da dosyalara bağlantılar içerebilir. Bunlar üzerinde Sitemizin hiçbir denetimi ve sorumluluğu yoktur. Ayrıca içeriklerinin herhangi bir şekilde rahatsız edici olmaması garanti edilememektedir. Öte yandan, kurallara uygun olmayan içeriklere verilen linkler yöneticilere verilecek ihbarlar ile kaldırılacaktır.
16- Forum bir bilgi paylaşımı yeridir. Günlük sohbet tarzı yazılar "chat" tipi muhabbetlerin forumda yeri yoktur. Forum içerisinde yeni konu açarken veya açılmış konuya yanıt verirken farklı cinsteki arkadaşların birbirilerine forum içinde mail veya msn adreslerini vermeleri, ima etmeleri yasaktır. Çünkü bu forum İSLÂMi konularda bilgi paylaşmak ve bilgi edinmek için açılmıştır, çöpçatanlık için açılmamıştır.
17- Profil alanlarına Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, bir partinin simgesini veya çağrışımını, reklamını yapmak, her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazılamaz. Aksi takdirde üyelik sona erdirilir. Ayrıca avatar olarak üye kendi resmini kullanamaz.
18- Yeni bir başlık açmadan önce Site Arama Özelliği mutlaka kullanılmalıdır. Üstelik bunun sonuca daha çabuk ulaşılmasına yardımı dokunacaktır. Aynı konuya temas eden daha önceden açılmış başlık ve içerik varsa sonradan açılan konu yöneticiler tarafından silinecektir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Başlıkta içerik hakkında bilgi verilmesi kullanıcının kendi yararınadır. Herhangi bir başlık açmadan önce iyice düşünülmeli, yeterli açıklama içerip içermediğine dikkat edilmelidir. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir.  Yardım, lütfen, acil ve kişiye özel gibi dikkat çekici başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir ya da silinir.
19- Forumdaki ileti ve başlıkların içeriğinin sorumluluğu tamamıyla bunları gönderen kullanıcıya aittir. Bunların içeriğindeki ifadeler sitemizi bağlamaz ve forum yöneticileri bundan sorumlu tutulamaz.
20- Sizin kullanıcı adınız ile gönderilen her türlü ileti ve dosyadan siz sorumlusunuz. Bu forumları kullanırken kaba, kin dolu, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, cinsellik içeren ya da herhangi bir yasayı ihlal eden ileti göndermemeyi kabul etmektesiniz.
21- Konusu ne olursa olsun, yönetimin izin vermediği herhangi bir sitenin veya forumun doğrudan veya dolaylı yoldan reklamının yapılması kesinlikle (özel mesaj dahil) yasaktır. Herhangi bir ürün satanın, sattığı veya tavsiye ettiği ürünle ilgili bilgileri açık bir şekilde yazması, satış amacı ile fiyat vermesi vs. sonucu üyeliği yönetim tarafından silinecektir. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.
22- Forum üzerindeki E-mail veya PM sitemini kullanarak asla ticari çıkar amaçlı mesaj gönderilemez. Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM'leri (özel mesajları) okuma, kapama ve gerekiyorsa yayınlama hakkına sahiptir.
23- Foruma gönderilen yazılar değiştirilebileceği ilk bir kaç dakika haricinde forumu kullanan kişilere aittir. Daha sonra yazıların silinmesi talep edilemez.
24- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
25- Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır. Kapatılan konularla ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz. Ayrıca özel mesajlar forum içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz bu site kural ihlalidir ve üyelik gerekirse dondurulur veya silinir.
26- Forum ortamına kişisel problemler ve anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez. Bunları yapanlar yönetimin takdirine göre süreli veya süresiz siteden yasaklanırlar.
27- Internet bağlantısı yavaş olan kullanıcıların da forumu kullandıkları göz önüne alınıp iletilerde çok büyük boyutlu dosyalara ve resimlere yer verilmemesine özen gösterilmelidir. Bununla birlikte sayfa yapısını bozan veya yavaşlatan resim dosyaları yöneticilerce silinebilir ya da düzeltilebilir.
28- Foruma mesaj gönderirken; boş mesaj göndermek, arka arkaya birden fazla mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bence de, güzel" gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, sadece smiley kullanmak ayrıca yeni başlık açarken "yardımmmmmmmmm", "YaRdIm EdeRmİsiz", "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız", "Dikkat", "Önemli" gibi mesaj konusu ile ilgisi olmayan uzun cümleler ve karizmatik görünsün diye garip şekilli harfler kullanmak yasaktır. Ayrıca açılan konu ve mesajlarda yazı puntosu en fazla konu başlıkları hariç 12 puntoyu geçmemesini rica ederiz.
29- Açılan her başlığın, gönderilen her iletinin yanıtlanma zorunluluğu yoktur. Diğer kullanıcılar sorunun yanıtını bilmiyor olabilir. Yanıt alınmaması durumunda bunda ısrarcı olunmamalı ve yanıt verilmediği için kişilere ve yöneticilere sitem edilmemelidir.
30- Forum ve Forum Yöneticilerine kural dışı mail veya mesaj bırakmak yasaktır. Forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek, aşağılamak, uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.
31- Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve/veya konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır, konuyu böler, uygun olan mesajları bırakır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz. Aksi takdirde üyelik dondurulur veya sonlandırılır.
32- Site Yöneticileri her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda sadece forum kurallarını hatırlatmaya yönelik mesaj yazamazsınız. Yöneticilerden çok yönetici havasına girip, kurallara uyulmayan konularda şu kuraldan haberin yok galiba, bak siteden atılırsın gibi ifadeler kullanmak yasaktır. Lütfen o bölümden sorumlu olan bölüm sorumlusuna özel mesajla bildiriniz veya Moderatöre bildir özelliğini kullanınız.
33- Sitede yazılan konuları kaynak belirterek yazmak, (özellikle Âyet'lerin sure ve numarası ile Hadis-i Şeriflerin kaynağını, ravisini belirtmek zorundasınız) bu konuda üzerimizde bir hak geçmesini engellediği gibi yazının içerdiği olumsuz bir sorumluluktanda bizi kurtarır. Bilgi hırsızı olmak yerine bilgiyi hakkaniyet sınırları içerisinde kullanmak her üyenin ilkesi olmalıdır. Kendi fikirlerimizide yazarak konuların açılması ve genişlemesine katkıda bulunmak forumun amacına ulaşmasına katkı sağlayacaktır.
34- Paylaşımlar içinde geçen Ayeti Kerimeler ya Arapça (orjinal Hali ile) olmalı (Arapça okunuşu ile Türkçe yazılmamalı), ya da illa yazmalıyım diye düşünen olursa (Okuma hızını, konu bütünlüğünü ve konuya motivasyonu etkilememek için) farklı bir renk kullanarak yazılmalıdır.
35- Yönetim tarafından belirli bir süre verilerek uzaklaştırılan üye tekrar başka bir nick ve mail adresi ile siteye giriş yapamaz. Yönetimin vermiş olduğu cezaya uymayan üyeler süresiz siteden uzaklaştırılır ve ilan edilir.
36- Forumumuzda bulunan mp3, Video vs. tanıtım amaçlıdır, lütfen dinledikten sonra siliniz ve beğendiğiniz albümlerin Orjinal bandrollü CD'lerini satın alınız. Aksi takdirde sitemiz bundan sorumlu değildir. Sorumluluk kullanıcıya aittir.

YAPTIRIMLAR

a) Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir.
b) K.Kursu Mezunları Forum Yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
c) Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.
d) Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır.
e) Forum Yönetimindeki görevliler ferdi hareket edemez, yönetimde bulunan en az 3'lü istişare neticesi ve Editör onayı ile kurallara uymayan şahsın üyeliğini dondurabilir veya sonlandırabilirler.
f) Yönetimden gelen mesajlar direkt muhatap alarak değil genel bir ifade olmalıdır. Hiçbir üyeyi aşağılayamaz, şahsiyetlerini rencide edemezler. Nefsi davranış gösteremezler.
g) Yönetici görmüş olduğu kural dışı bir durumda konu silebilir, kitleyebilir ve üyeye ihtar verebilir. 3 kere ihtar alan üye süreli olarak banlanır. Aksi davranışlar devam ettiğinde (e) şıkkı işleme sokulur.
h) Forumda yönetim tarafından kurallara uymadığı için üyeliği silinmiş şahıs tekrar başka bir nick, IP ve mail adresiyle kayıt olduğu tespitinde forumda çok ağır bir dille, işlemiş olduğu cürümler ile birlikte ilân edileceğini kabul eder. Diğer durumlarda üyenin uyarı ve ceza alması durumu yönetimin takdirine bağlıdır.
ı) Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek Adminlerin, Editörlerin, Süper Moderatör veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup tüm maddelerine uymak zorundadır.

Bu kurallar Üyelerimizin Forum’dan daha iyi faydalanmaları ve Allah (c.c.) rızasına uygun çalışmalar yapabilmek için konulmuştur. Tüm üyelerimizin bu bilinçle desteklerini bekliyoruz.  Allah (c.c.) hayırlı amellerimizde yâr ve yardımcımız olsun.  (Amin…)

Yukarıda yazılı kuralları okudum. Tüm kurallara uymayı kabul ve taahhüt ediyorum. Bu kurallara ve yönetim tarafından değiştirilecek burada yayınlanan tüm kurallara uymadığım taktirde ve/veya sebep gösterilmeksizin forum yönetimi tarafından forum alanlarına erişimimin kısıtlanmasına, üyelik haklarımın uygun kullanımı için ihtar edilmeme veya üyelikten ihtar edilmeksizin çıkarılmaya hiçbir itirazım olmayacağı gibi, bunun tamamen forum yönetimi inisiyatifi ile gerçekleştirilmesini kayıtsız şartsız kabul ve taahhüt ettiğimi beyan ederim.


|Site Map|Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Home
Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SMF Theme By: MPDesignZ.com

Dost Sitemiz: ZeynepDer.Org

Valid XHTML 1.0 Transitional