Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Nisan 26, 2018, 10:39:29 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Profil Ana Sayfa Yardım Giriş Yap Kayıt
B O Y K O T   Ü R Ü N L E R I
+  �mmetin Sanal Kur'an Kursu...... www.ilminadresi.com
|-+  Son Mesajlar
Sayfa: [1] 2 3 ... 10

 1 
 : Mayıs 16, 2017, 06:45:35 ÖÖ 
Başlatan kervan - Son mesaj Gönderen: kervan
ABD: Esed insanların cesetlerini yaktı

ABD, Esed'in Saydnaya Hapishanesi'nde binlerce insanı öldürdüğünü ve cesetlerini fırınlarda yaktığını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcılarından Stuart Jones, basın toplantısı düzenleyerek, Saydnaya'da öldürülen mahkumların hapishanenin bir bölümünde inşa edilen fırında yakıldığını söyledi.

Jones, Başkent Şam'a yaklaşık 45 dakika uzaklıkta bulunan hapishanede günde ortalama 50 kişinin öldürüldüğüne inandıklarını belirtti.
Stuart Jones, "Bu fırının, Saydanaya'da öldürülen mahkumların cesetlerini yakarak, delilleri ortadan kaldırmak için inşa edildiğine inanıyoruz." dedi.http://www.timeturk.com/abd-esed-insanlarin-cesetlerini-yakti/haber-633506

BU ZULME ORTAK OLANLARA LANET OLSUN,

BU ZALİME DESTEK OLANLARA LANET OLSUN

RABBİM MAZLUMLARI  ESED GİBİ ZALİMLERİN ELİNDEN KURTARSIN

AMİN.  AMİN.   AMİN.
[/color]

 2 
 : Nisan 27, 2017, 11:07:39 ÖÖ 
Başlatan kervan - Son mesaj Gönderen: kervan
'IŞİD, İsrail'den özür diledi'


 
Eski İsrail Savunma Bakanı Moşe Ya'alon, İsrail'in Suriye ve IŞİD'e yönelik politikalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İsrail'deki 'Tikun Olam' isimli internet sitesinin haberine göre, İsrail'in kuzeyindeki Afula kentinde bir etkinlikte konuşan Yalon, Suriye'de IŞİD'in kontrolünde bulunan bölgelerden İsrail'e saldırı olduğunda, İsrail'den özür dilendiğini ifade etti.

İsrail Savunma Bakanı, şunları kaydetti:

"Bu şartlar altında sorumlu ve çok dengeli bir politika izlemek zorundasınız. Bu şekilde bir taraftan kendi çıkarlarınızı korurken, diğer taraftan da olaya müdahil olmaktan kaçınmalısınız. Çünkü İsrail, bir taraf adına müdahalede bulunursa bu diğer tarafın çıkarlarına hizmet edecektir. Bu sebeple biz İsrail olarak kırmızı çizgilerimizi ilan ettik. Her kim egemenlik hakkımızı ihlal ederse bizim gücümüzü anında tüm ağırlığıyla hissedecektir. (Suriye'den İsrail'e saldırılar) Genellikle Esed rejiminin kontrolündeki bölgelerden geliyor. Ancak IŞİD'in bulunduğu noktalardan saldırı yapıldığında, IŞİD hemen İsrail'den özür diledi."


http://www.timeturk.com/isid-israil-den-ozur-diledi/haber-602748

 3 
 : Nisan 19, 2017, 09:01:00 ÖÖ 
Başlatan kervan - Son mesaj Gönderen: kervan
On ülke başkanı Esed'i tebrik etti


 
Bazı ülkeler, Suriye’nin “bağımsızlık yıldönümü” için Esed'e tebrik mesajları iletti. Söz konusu ülkeler, 6 yıllık savaş boyunca Esed'i desteklemeye devam ettiklerini de bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Suriye Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan ve Şam rejiminin yayın organı olan Sana'nın aktardığı açıklamaya göre, Esed'in bağımsızlık günü dolayısıyla 10 devlet başkanından tebrik mesajı aldığı belirtildi.

Açıklamada, Irak, Rusya, Cezayir, Türkmenistan, Lübnan, Küba, Hindistan, Kuzey Kore, Güney Afrika ve Endonezya devlet başkanlarının tebrik mesajı gönderdiği ifade edildi.

Tebrik mesajlarında, “Suriye'de istikrarın sağlanması temennisinde bulunulduğu, ikili ilişkilerin daha fazla güçlendirilmesi ve Suriye'yle dostluk ve işbirliği vurgusu yapıldığı” açıklandı.

Suriye, 17 Nisan 1946'da Fransız mandasından kurtulmuştu.


http://www.timeturk.com/on-ulke-baskani-esed-i-tebrik-etti/haber-590498

YAZIK..... ÖZELLİKLE 

Cezayir, Türkmenistan, Lübnan ve Endonezya

 BU ZALİMİ NASIL KUTLADILAR !

İRAN'I SAYMAMIŞLAR HER HALDE

İRAN ESED İLE BİRLİKTE KUTLAMALARI KABUL EDİYORDU...!!!!


 4 
 : Nisan 08, 2017, 09:19:21 ÖÖ 
Başlatan kervan - Son mesaj Gönderen: kervan
IŞİD'den referandum tehdidi

BBC Türkçe'nin haberine göre, IŞİD, aylık dergisi Rumiyah'ın 6 Nisan Perşembe günü yayınlanan 8. sayısının Türkçe versiyonunda "Allah'ın dışında başka kanun koyucu seçmek küfürdür" ifadesiyle şu çağrıyı yaptı:

"Referandumda 'Evet' diyenler kâfir olacağı gibi 'Hayır' diyenler de kâfir olur. Müslümanların hiçbir şekilde seçim sandıklarına gitmemesi, o sandıklardan ve mekânlardan uzak durması, [oy kullananlara] düşmanlığını ilan etmesi gerekir.

Tüm muvahhid kardeşlerimizden (…) tüm oy kullanma mekânlarının hedef alınmasını istiyoruz. Oraları basın, yakın, yıkın ve ateşe verin. Hem tağutları hem de referandumda oy kullanarak onlara ibadet eden tüm kâfirleri ve müşrikleri öldürün."


http://www.timeturk.com/isid-den-referandum-tehdidi/haber-572952

İŞİD VE BENZERİ ÖRGÜTLERİN İSLAM DÜŞMANLARI TARAFINDAN KURULUP DESTEKLENDİĞİNİ
ARTIK HERKES BİLİYOR  (TRUMP'IN KENDİ AÇIKLAMASINDA BİLE ABD TARAFINDAN KURULDUĞU AÇIKLANMIŞTI)
AMAÇLARI
1-) BÜTÜN DÜNYADAKİ RADİKAL MÜSLÜMANLARI BİR ARAYA TOPLAYIP (TESPİT VE İMHA ETMEK) (Adım Adım, aşama aşama)
2-) İSLAM'I ACIMASIZ, VİCDANSIZ, VAHŞİ, KURAL/NİZAM TANIMAYAN BARBARLAR OLARAK BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERMEK
3-) HALKI MÜSLÜMAN OLAN DEVLETLERİN İDARECİLERİNİ BU KORKU İLE HEGEMONYASI ALTINA ALMAK
4-) PİYON HALE GETİRİLMİŞ İDARECİLERİN DESTEĞİ İLE ÜLKELERİNİ HER YÖNDEN SÖMÜRMEK
5-) BÜTÜN BUNLARI YAPARKEN YAPACAKLARI MASRAFLARI YİNE HALKI MÜSLÜMAN OLAN ÜLKELERİN KAYNAKLARINDAN KULLANMAK
6-) DOĞAL KAYNAKLARI NEDENİYLE BÜYÜK BİR EKONOMİK GÜCÜ OLAN MÜSLÜMANLARIN KAYNAKLARINI, KENDİLERİ İÇİN KULLANMAK, MÜSLÜMANLARIN EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞA ULAŞMALARINI ENGELLEMEK
7-) MÜSLÜMAN TOPLUMLAR ARASINDA BÖLÜNME VE PARÇALANMAYI SAĞLAMAK, BİRLİKTE HAREKET ETMELERİNİ ENGELLEMEK, BİRBİRİNİ KÜFÜRLE SUÇLAMALARINI SAĞLAYARAK KAPANMAZ YARALAR AÇMAK.
.......
Görüldüğü gibi sadece benim kısa zamanda aklıma gelen faydaları ! bunlar, benim şu an için düşünemediğim daha ne faydalar ! elde etmiş oluyorlar....
UYAN MÜSLÜMAN UYAN
İŞİD BENZERİ TERÖR ÖRGÜTLERİ MÜSLÜMANLARIN DÜŞMANIDIR
ONLARI KURUP BÜYÜTEN VE BESLEYEN ÜST AKILLARI VARDIR VE HEP OLACAKTIR
OY KULLANMAK BEYAT ETMEK DEĞİLDİR..
..


 5 
 : Nisan 04, 2017, 07:25:49 ÖÖ 
Başlatan kervan - Son mesaj Gönderen: kervan
Trump, 'Eğer şüphesi olan varsa, herkes bilsin diye söylüyorum, Sisi’nin gayet arkasındayız' dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da Mısır'ın darbeci cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi'yle görüştü.

Görüşme öncesinde Sisi'yle poz verip gazetecilere konuşan Trump, ABD ve Mısır'ın 'terörle savaş' konusunda birlikte çalışacaklarını söyledi.

"Terörizme ve diğer şeylere karşı beraber savaşacağız. Çok uzun zaman birbirimizle dost olarak kalacağız. Mısır halkıyla güçlü bir bağımız var" ifadelerini kullandı.

"GAYET ARKASINDAYIZ..."

Eylül ayında kampanya döneminde Sisi ile bir araya geldiğini anlatan Trump, "Eğer şüphesi olan varsa, herkes bilsin diye söylüyorum, Sisi'nin gayet arkasındayız. Çok zor bir durumda harika bir iş yaptı. Mısır'ın ve Mısır halkının çok arkasındayız" dedi.

SİSİ: "SİZE HAYRANIM"

Arapça konuşmasında ABD'ye ilk resmi ziyareti olduğunu ve 8 yılın ardından Washington'a gelen ilk Mısır Cumhurbaşkanı olduğunu belirten Sisi de Trump için, "Kendinize has kişiliğinize derin bir hayranlığım var" dedi. Ayrıca ‘terörle mücadele' vurgusunda bulunan Sisi, "Bu kötü ideolojiyi yeneceğiz" ifadesini kullandı.


http://www.timeturk.com/trump-sisi-nin-gayet-arkasindayiz/haber-565159
SÖMÜRGECİ ANLAYIŞ İÇİN İBRETLİK BİR DELİL;
BUNLAR İÇİN HAK, ADALET, İLKE, DEMOKRASİ.....VS  HEPSİ SAF HALKI KANDIRMAK İÇİN KULLANILAN İÇİ BOŞALTILMIŞ LAFLARDAN İBARET....
ÖNEMLİ OLAN MENFAAT/ÇIKAR...... GERİSİ LAF-I GÜZAF....!

 6 
 : Şubat 07, 2017, 04:07:47 ÖS 
Başlatan kervan - Son mesaj Gönderen: kervan
Muhasebecilerin Faizi Kayıt Altına Almaları Caiz midir? 

SORUNUN DETAYI: Ben Mali Müşavirim. Kısaca özet geçmek gerekirse devletin koyduğunu kanunlar doğrultusunda vergi mükelleflerinin hesap kitap işlerine bakmaktayım. Bir nevi mükellef ile devlet arasında aracı durumundayım. Fakat aklıma takılan çok ciddi sorular var. Mesela kendim şahsımla ilgili hiçbir alakası olmamasına rağmen, mükelleflerim faizli bir işlem yaptıysa yapılan işlemleri ben açıdan kayıt altına almak durumundayım. Bu işlemlerin benimle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen kayıt altına almam benim açımdan caiz midir? 


-CEVAP: Muhasebeciler devlet ile vatandaş arasında vergi vb. mali işleri kayıt altına alır ve bu hizmet karşılığında şirket sahibinden maddi karşılık alırlar. Tabi bazen faizle çalışan şirketlerin işlerini de yürütmek durumunda kalabiliyorlar. Yani onların faizlerini kayıt altına alarak diğer vergiler gibi devlete rapor olarak sunuyorlar.

Cabir (radiyAllahu anh) derki: Rasûlullah (aleyhissalatu vesselam) faiz yiyene ve yedirene, faizi yazana ve şahit olanlara lanet etti ve ‘Onların hepsi aynıdır’ buyurdu. (Müslim)

Hadiste geçen “faizi yazan” kişiden maksat iş bittikten sonra onu ihbar edeni değil, faiz alanla veren arasındaki anlaşmayı kayıt altına alan kişiyi kapsamaktadır. Dolayısıyla muhasebecilerin yaptığı ihbar bu kategoriye dâhil değildir.

Fakat muhasebecilerin sadece faizle meşgul olan banka vb. finansal kurumların ve içki gibi sadece haram malların satışını yapan yerlerin muhasebe işini yapması caiz değildir. Zira bu kötülükte yardımlaşma sayılmaktadır.
http://www.fetvakurulu.com/Detay/Haber/497/muhasebecilerin-faizi-kayit-altina-almalari-caiz-midir-.aspx


 7 
 : Şubat 07, 2017, 04:00:07 ÖS 
Başlatan kervan - Son mesaj Gönderen: kervan
Bankaların verdiği promosyon veya para puanlar faiz mi, caiz mi?

Sıkça sorulan bu soruyu doğru cevaplayabilmek için bankaların verdiği promosyonu, nereden kazandıklarına bakmamız gerekiyor.
Paranın kazanılma kaynağına baktığımızda görüyoruz ki, memurun bankada bekleyen maaşının repodan sağladığı kazançtan veriliyor bu promosyon… Öyle ise bu promosyon nedir? Faiz midir, caiz midir? Faizse caiz değildir, caizse faiz değildir. Demek ki konu, bu paranın faiz olup olmadığını tespitle ilgilidir.

Faizcilik yaparak para kazanan bankalara mecbur olmadıkça para yatırmak caiz değildir. Çünkü bu bankalar, mesela maaşlarınız, hesabınızda olan paralarınız orada kaldığı sürece, sizin paralarınızla faizcilik yapar ve bundan para kazanırlar. Promosyon adıyla size verdikleri de bu faiz gelirinin küçük bir kısmıdır. Bu sebeple haram-helal kaygısı taşıyan Müslümanların paraları, faizcilik yapmayan bankalara yatırmaları gerekir.

Kredi kartlarını da bu bağlamda değerlendirmek uygun olur.

Bilindiği gibi İslam faizin azını ve çoğunu ve bu arada faizli işlem ve akitleri haram kılmıştır.

Faizli bankaların Kredi Kartlarıyla yapılan alışverişlerde, özellikle taksitli ödemelerde banka fazi geliri elde etmektedir. Kazanılan faiz gelirinin bir kısmı bankaya kalmakta, bir kısmını da banka kredi kartı sahibine yaptığı alışverişin miktarına ve çeşidine göre hediye, promosyon adı altında para, mal gibi şeyler vermektedir. Bu arada kredi kartı alanların ayaklarını bankalara alıştırmayı da hedeflemek söz konusudur.

Promosyonun ilk verildiği devrelerde faiz olmayabilir şeklinde yorumlar vardı. Bu ihtimale binaen alınabilir diyenler de olabiliyordu.
– Nitekim promosyonu alanlar, bankayla bir faiz anlaşması yapmadıklarından dolayı aldıkları fazlalık faiz olmaz, bankanın kendiliğinden verdiği hediye yerine geçer, diye yorum yapıyorlardı…
– Ayrıca bankanın kazancı içinde faizden başka (ticari işlere aracılık etmek, para nakletmek… gibi) helal kazançlar da vardır; verilen promosyonu bu helal kazançlardan veriliyor diye düşünerek alıp kullanmakta mahzur olmaz, diye degörüşlerini güçlendirmeye çalışıyorlardı…
Bu farklı bakışlar, farklı anlayışları meydana getiriyordu.

Ancak görüşlerine değer verilen ilim adamlarımızın çoğunluğu bu paranın faiz olduğunu tespitte ve bu tespitlerini ifade etmekte gecikmediler. Faiz olunca alınmalı, ancak (çok ihtiyaçlı değilse) bir başka ihtiyaç sahibine hibe edilmeli, diye de uyarıda bulundular.

Nitekim Hayreddin Karaman, bu konudaki sorulara verdiği cevaplarında genişçe sayılan açıklamalar da yaptı. Birinin ilgili kısmını birlikte okuyalım isterseniz.


Bankaların verdiği promosyon:

“Faizci bankalar, maaşların kendilerinden alınması karşılığında hem maaş alanlara hem de bağlı bulundukları kuruma malzeme, alet ve para şeklinde promosyonlar veriyorlar. Bu promosyonların helal olup olmadığına dair yoğun sorulara bir yazıda cevap vermiştim. Cevap iyi anlaşılamamış olmalı ki, sorular ve cevaba itirazlar devam etti.

Bazıları “Biz bu konuda hür değiliz, kurum bize sormadan faizci banka ile anlaşıyor, biz ne yapalım?” diyorlar.
Böyle bir durum varsa maaşın, bankada bekletilmeden ilk imkânda hemen alınması gerekir ki, bankada kalıp onunla daha fazla faizcilik yapılmasın. Buna rağmen banka maaş alana da bir miktar para veya hediye vermişse onu da -alan yoksul değilse- yoksullara vermesi gerekir.
Bu hükmün dayanağı nedir?
Bilindiği gibi İslam, faizin azını ve çoğunu ve bu arada faizli işlem ve akitleri haram kılmıştır.
Bir grup memurun veya çalışanın maaşları faizci bir bankaya yatırıldığı zaman bu banka, o parayı -çekilmediği sürece- sisteme sokmakta ve faizli işlemler yaparak para kazanmaktadır. Kazanılan faiz gelirinin bir kısmı bankaya kalmakta, bir kısmını da banka kurumlara ve memurlara vermektedir.

Maaşlar faizci bankalardan alındığı takdirde iki sakınca doğuyor:
1- Bankaya paranızla faizcilik yapma imkânı vermiş oluyorsunuz.
2- Gelirinin çok büyük bir bölümü faizden olan bir kurumdan hediye kabul etmiş oluyorsunuz. Bu hediyenin de oraya yatırılan maaşlarınızın faizle işletilmesinden elde edildiğini dikkate almamış oluyorsunuz.

Bu durumda ne yapalım:
Mümkünse maaşlarımızı faizli işlem yapmayan katılım bankalarına yatırıp oradan çekelim.
Bunun mümkün olmadığı yerlerde ve şartlarda ise verilen promosyonları yine alalım ama -yoksul değilsek- bunu yoksullara verelim, kendimiz kullanmayalım.” (H.Karaman.net)
***
Benim buraya ekleyeceğim sadece bir tedbirli olma teklifi:
Şayet bu promosyonu kendimiz kullanma ihtiyacı içinde isek bunu, yemede ve giymede kullanmamalıyız. Ahmed ŞahinSORU:
Resmi kurumlarda bankaların verdiği maaş promosyonu alanların, bu parayı yoksul veya borçlu kimselere verilmesi de öneriliyor. Peki, kendi borcumuz çoksa bu parayı borcumuzu ödemek için de kullanabilir miyiz?

CEVAP: Selamünaleyküm. Bu para için faiz gibi haram demiyoruz ama berrak bir para da diyemiyoruz. Kullanmamayı tercih edin diyoruz. Bir insanın ekmeğine kullanması ile borcuna kullanması açısından ne fark olacak? O pencereden bakmayın, kullanayım mı kullanmayayım mı diye bakın. Fetva Meclisi

http://dingorevlileri.com/banka-promosyonu-caiz-midir/

 8 
 : Şubat 07, 2017, 03:57:27 ÖS 
Başlatan kervan - Son mesaj Gönderen: kervan
2017 İtibariyle Açıklanan Emekli Promosyonlarını Almak Caiz midir?

Yasal bazı zorunluluklar nedeniyle devlete bağlı kurumlar ve özel şirketler memurlar, işçiler ve emeklilerin maaşlarını bankalar üzerinden veriyorlar. Çoğunlukla devletle anlaşmalı olan bu bankalar kuruluş itibariyle faizle muamelede bulunmaktadır. Söz konusu bu bankalar yatırılan maaşlardan ciddi oranda istifade ediyor ve bununla kalkınıyorlar. Bu bakımdan yanında maaşı bulunan işçi ve memurlara çoğunluğu yeni yıl olmak üzere belirli aylarda maaşla birlikte promosyon adı altında bazı maddi karşılıklarda bulunuyorlar.  

Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki; zorunlu olmadıkça faizli bankalardan hiçbir şekilde istifade edilmemelidir. Onların faizli çarklarına, para yatırma vb. yöntemlerle katkıda bulunmak caiz değildir. Eğer işçi, memur ve emekliler, maaşlarının yatırılması için banka seçme inisiyatifine sahiplerse bunun faizli banka olmamasına dikkat etmeli, katılım ve finans bankalarını öncelemelidirler. Eğer bu inisiyatife sahip değillerse, devlet ve özel şirketler zorunlu olarak faizle muamelede bulunan bankaları seçmişse, maaşları yatırılır yatırılmaz direk çekmelidirler. Zira binlerce kişinin maaşı, çok kısa bir süre dahi olsa faizli bankalara ciddi oranda fayda vermektedir. Allah (cc) Kuran’ı Kerim’de “İyilik ve takva üzere yardımlaşın. Ama günah ve düşmanlık üzere yardımlaşmayın. Allah'a karşı gelmekten sakının. Çünkü Allah'ın cezası çok şiddetlidir. (Maide 2) diye buyuruyor.

Promosyon adı altında verilen maddi karşılığa gelince; bankalar, devlet ve özel şirketlerin yatırdığı maaştan istifade ettikleri için memur ve emeklilere faizli paradan elde ettikleri kazancı promosyon diye vermektedir. Yani şartlı olarak verildiğinde ve faizli paradan türediğinden hibe, hediye ve sadaka değildir. Faiz nedeniyle verildiği için de kullanılması caiz değildir. Bu durumda olan kişi parayı bankadan alıp, muhtaçlara veya yardım kuruluşlarına dağıtmalıdır. Kişinin kendisi, eşi, çocukları, anne ve babasının bu parayı kullanması caiz değildir. Aynı şekilde promosyonu bankada bulundurmak da caiz değildir. Zira bu, parayı fakirlere değil de faizle muamelede bulunan kimseye vermek demektir.


http://www.fetvakurulu.com/Detay/Haber/516/2017-itibariyle-aciklanan-emekli-promosyonlarini-almak-caiz-midir.aspx

 9 
 : Şubat 06, 2017, 09:36:12 ÖÖ 
Başlatan ABDULKADIR - Son mesaj Gönderen: ABDULKADIR
Başımıza Gelen bela yada çevrenizdeki akraba eş çocuklardan birinin hastalığa yakalanması durumunda kişinin kendi bütçesine göre adak dilemesi ve adağını kurban bayramında kurban gününde kesmesinin hükmü ??

Soru 1-) Kesilen adak aynı zamanda kurban hükmüne geçermi ???
Soru 2-) Kurbanı kesme sırasında adak dilemenin getirdiği farklı bir vazife varmıdır.?

 10 
 : Ocak 18, 2017, 03:05:38 ÖS 
Başlatan kervan - Son mesaj Gönderen: kervan
İngiliz aşçı dava açtı: McDonald's hamburgerlerinde et kullanılmadığı kanıtlandı

Ünlü İngiliz aşçı Jamie Oliver, tüketim kültürünün en büyük simgelerinden biri olan McDonald’s'a karşı açtığı davayı kazandı. Oliver'ın kazandığı davayla, McDonald’s hamburgerlerinin içindeki "et"in, hayvansal yağ hamuru ve amonyaktan oluştuğu kanıtlanmış oldu.

Ünlü İngiliz aşçı Jamie Oliver, McDonald’s hamburgerlerinin içindeki "et"in, hayvansal yağ hamuru ve amonyaktan oluştuğu defalarca açıklamıştı.
Oliver, bu iddiayla kapitalist dünyanın en büyük simgelerinden biri olan McDonald’s'a karşı açtığı davayı kazandı.

Sağlıkaktüel'de yer alan habere göre, Oliver kazandığı davayla, McDonald’s fast food zincirinin gerçek et yerine, kasaplık hayvanın kesiminden geriye kalan et, tendon, yağ ve bağ doku karışımından oluşan macun kıvamındaki bir hamur ile amonyak kullandığını kanıtlamış oldu.

İngiliz aşçı ve televizyon programcısı Jamie Oliver, hamburger ve kızarmış tavukların (nugget) lezzetinin ardındaki ürkütücü gerçekleri ortaya çıkardı. Jamie Oliver’ın ifadesiyle, McDonald’s restoranlarında servis edilen ürünler, besin olarak tanımlanamaz.

McDONALDS TÜRKİYE AÇIKLAMA YAPTI

İngiliz aşçının açtığı davanın dünya gündemine oturmasının ardından McDonald's Türkiye de bir açıklama yaptı. Şirket, kullandıkları hamburger köftesinin 1996 yılından beri Türkiye'de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı olduğunu belirtti. Açıklamada, "McDonald’s için üretim yapan tüm üreticilerimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın getirdiği kurallar ve Türk Gıda Kodeksi’ne ek olarak McDonald’s’ın üreticileri için geçerli tüm gıda güvenliği koşullarına da uymaktadır" denildi.


http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/saglik/660769/ingiliz_asci_dava_acti__McDonald_s_hamburgerlerinde_et_kullanilmadigi_kanitlandi.html

Sayfa: [1] 2 3 ... 10

|Site Map|Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Home
Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
SMF Theme By: MPDesignZ.com

Dost Sitemiz: ZeynepDer.Org

Valid XHTML 1.0 Transitional